Kejohanan Wajadiri Nasional Silat Cekak Hanafi dan Keputusan Penuh Pertandingan

Gambang, 21 April (Sabtu) –

Kejohanan Wajadiri Nasional Silat Cekak Hanafi (KWNSCH) kali ke-21 berlangsung dengan meriah dan jayanya di Bukit Gambang Resort City (BGRC) hari ini.

Sebanyak 32 buah kontinjen yang terdiri daripada 14 buah IPT, 13 buah sekolah dan 5 buah kelas awam telah menyertai kejohanan pada kali ini. Jumlah keseluruhan peserta yang terlibat adalah seramai 750 orang peserta. 48 orang juri bertauliah telah terlibat dalam menilai keaslian buah dan ciri-ciri persembahan para peserta yang bertanding.

Sebanyak 8 kategori yang telah dipertandingkan iaitu :-

i) Kategori 1 : Menangkis serangan pisau
ii) Kategori 2 : Menangkis serangan kaki
iii) Kategori 3 : Menangkis serangan tongkat
iv) Kategori 4 : Umum
v) Kategori 5 : Persembahan Di Atas Papan Sekeping
vi) Kategori 6 : Adegan Praktikal
vii) Kategori 7 : Senaman Asas Wajadiri & 6 Buah Jatuh Kreatif
viii) Kategori 8 : Buah Jatuh (6 buah seragam)

 

Majlis Penutup KWNSCH telah dirasmikan oleh Yang Berbahagia Encik Azlan Bin Haji Osman, Pengarah, Kolej Profesional MARA, Bandar Indera Mahkota, Kuantan, Pahang.

Keputusan penuh telah diumumkan oleh Ketua Pertandingan iaitu Encik Kamaruzaman Bin Ahmad dengan penuh debaran. Berikut adalah keputusan rasmi bagi KWNSCH ke-21 :-

 

KEPUTUSAN BAGI PERINGKAT SEKOLAH BAHAGIAN PUTERI

Kategori 1 : Menangkis Serangan Pisau Puteri
Ketiga : SMAK TASEK PERMAI
Naib Johan : SMK TAMAN KOSAS
Johan : SMK SERI SERDANG

Kategori 2 : Menangkis Serangan Kaki Puteri
Ketiga : SMK TASEK PERMAI
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 3 : Menangkis Serangan Tongkat Puteri
Ketiga : SMAP KAJANG
Naib Johan : SMK TAMAN KOSAS
Johan : SMK TASEK PERMAI

Kategori 4 : Umum Kreatif Puteri
Ketiga : SMK TASEK PERMAI
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 5 : Persembahan Di Atas Papan Sekeping Puteri
Ketiga : SMK SERI SERDANG
Naib Johan : SMK TASEK PERMAI
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 6 : Adegan Praktikal Puteri
Ketiga : SMAP KAJANG
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 7 : Senaman Asas Wajadiri & 6 Buah Jatuh Puteri
Ketiga : SMK TAMAN KOSAS
Naib Johan : SMAP KAJANG
Johan : SMK SERI SERDANG

Kategori 8 : 6 Buah Jatuh (Khas) Puteri
Ketiga : SMK TASEK PERMAI
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

 

KEPUTUSAN BAGI PERINGKAT SEKOLAH BAHAGIAN PUTERA

Kategori 1 : Menangkis Serangan Pisau Putera
Ketiga : MAKTAB TENTERA DIRAJA
Naib Johan : SMK TAMAN KOSAS
Johan : SMK SERI SERDANG

Kategori 2 : Menangkis Serangan Kaki Putera
Ketiga : SMK JALAN 3
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 3 : Menangkis Serangan Tongkat Putera
Ketiga : SMK JALAN 3
Naib Johan : SMK TAMAN KOSAS
Johan : SMK SERI SERDANG

Kategori 4 : Umum Kreatif Putera
Ketiga : MRSM KUALA KLAWANG
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 5 : Persembahan Di Atas Papan Sekeping Putera
Ketiga : MAKTAB TENTERA DIRAJA
Naib Johan : SMK TAMAN KOSAS
Johan : SMK JALAN 3

Kategori 6 : Adegan Praktikal Putera
Ketiga : SMK ASTANA
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 7 : Senaman Asas Wajadiri & 6 Buah Jatuh Putera
Ketiga : SMAP KAJANG
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Kategori 8 : 6 Buah Jatuh (Khas) Putera
Ketiga : SMAP KAJANG
Naib Johan : SMK TAMAN KOSAS
Johan : SMK TASEK PERMAI

 

KEPUTUSAN BAGI PERINGKAT IPT BAHAGIAN WANITA

Kategori 1 : Menangkis Serangan Pisau Wanita
Ketiga : UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA MALAYSIA GOMBAK
Naib Johan : UIAM KUANTAN
Johan : UNIVERSITI MALAYA

Kategori 2 : Menangkis Serangan Kaki Wanita
Ketiga : UNIVERSITI SULTAN ZAINAL ABIDIN
Naib Johan : INSTITUT PROFESIONAL BAITULMAL
Johan : UNIVERSITI MALAYA

Kategori 3 : Menangkis Serangan Tongkat Wanita
Ketiga : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Naib Johan : UNIVERSITI KEBANGSAAN MALAYSIA
Johan : INSTITUT PROFESIONAL BAITULMAL

Kategori 4 : Umum Kreatif Wanita
Ketiga : UIAM GOMBAK
Naib Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Johan : UNIVERSITI MALAYA

Kategori 5 : Persembahan Di Atas Papan Sekeping Wanita
Ketiga : UIAM GOMBAK
Naib Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Johan : INSTITUT PROFESIONAL BAITULMAL

Kategori 6 : Adegan Praktikal Wanita
Ketiga : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Naib Johan : INSTITUT PROFESIONAL BAITULMAL
Johan : KOLEJ UNIVERSITI POLY-TECH MARA KUALA LUMPUR

Kategori 7 : Senaman Asas Wajadiri & 6 Buah Jatuh Wanita
Ketiga : UNIVERSITI TEKNOLOGI PETRONAS
Naib Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Johan : INSTITUT PROFESIONAL BAITULMAL

Kategori 8 : 6 Buah Jatuh (Khas) Wanita
Ketiga : UNIVERSITI SULTAN ZAINAL ABIDIN
Naib Johan : UNIVERSITI KEBANGSAAN MALAYSIA
Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR

 

KEPUTUSAN BAGI PERINGKAT IPT BAHAGIAN LELAKI

Kategori 1 : Menangkis Serangan Pisau Lelaki
Ketiga : UNIVERSITI KEBANGSAAN MALAYSIA
Naib Johan : UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA MALAYSIA GOMBAK
Johan : UNIVERSITI MALAYA

Kategori 2 : Menangkis Serangan Kaki Lelaki
Ketiga : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Naib Johan : UNIVERSITI MALAYA
Johan : UNIVERSITI TENAGA NASIONAL

Kategori 3 : Menangkis Serangan Tongkat Lelaki
Ketiga : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Naib Johan : UNIVERSITI SULTAN ZAINAL ABIDIN
Johan : UIAM GOMBAK

Kategori 4 : Umum Kreatif Lelaki
Ketiga : UIAM GOMBAK
Naib Johan : UNIVERSITI TEKNOLOGI PETRONAS
Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR

Kategori 5 : Persembahan Di Atas Papan Sekeping Lelaki
Ketiga : UNIKL MFI
Naib Johan : UIAM GOMBAK
Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR

Kategori 6 : Adegan Praktikal Lelaki
Ketiga : UIAM GOMBAK
Naib Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Johan : UNIVERSITI SULTAN ZAINAL ABIDIN

Kategori 7 : Senaman Asas Wajadiri & 6 Buah Jatuh Lelaki
Ketiga : UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA MALAYSIA GOMBAK
Naib Johan : UNIVERSITI TEKNOLOGI PETRONAS
Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR

Kategori 8 : 6 Buah Jatuh (Khas) Lelaki
Ketiga : UIAM GOMBAK
Naib Johan : UNIVERSITI TEKNOLOGI PETRONAS
Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR

 

KEPUTUSAN BAGI PERINGKAT CAWANGAN

Kategori 1 : Menangkis Serangan Pisau Lelaki
Ketiga : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Naib Johan : ASCH BANDAR BARU BANGI
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

Kategori 2 : Menangkis Serangan Kaki Lelaki
Ketiga : ASCH BANDAR BARU BANGI
Naib Johan : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

Kategori 3 : Menangkis Serangan Tongkat Lelaki
Ketiga : ASCH TAMAN UNIVERSITI
Naib Johan : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

Kategori 4 : Umum Kreatif Lelaki
Ketiga : ASCH BANDAR BARU BANGI
Naib Johan : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

Kategori 5 : Persembahan Di Atas Papan Sekeping Lelaki
Ketiga : ASCH BANDAR BARU BANGI
Naib Johan : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

Kategori 6 : Adegan Praktikal Lelaki
Ketiga : ASCH TAMAN UNIVERSITI
Naib Johan : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

Kategori 7 : Senaman Asas Wajadiri & 6 Buah Jatuh Lelaki
Ketiga : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Naib Johan : ASCH TAMAN UNIVERSITI
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

Kategori 8 : 6 Buah Jatuh (Khas) Lelaki
Tidak dipertandingkan.

 

KEPUTUSAN PESILAT HARAPAN DAN JUARA KESELURUHAN

Pesilat Harapan Sekolah (Puteri)
NURSYAFIQAH BINTI YUZAIDI
SMK TASEK PERMAI
‘HEROIN’ KATEGORI 3 : MENANGKIS SERANGAN TONGKAT

Pesilat Harapan Sekolah (Putera)
MUHAMMAD UMAR BIN NOSAIRI
SMK TAMAN KOSAS
‘HERO’ KATEGORI 5 : PERSEMBAHAN DI ATAS PAPAN SEKEPING

Pesilat Harapan IPT (Wanita)
NORFATIHAH BINTI MUHAMAD
KOLEJ UNIVERSITI POLITEK MARA, KUALA LUMPUR
‘CROOK’ KATEGORI 3 : MENANGKIS SERANGAN TONGKAT

Pesilat Harapan IPT (Lelaki)
NUR ADAM AZAMI BIN ABDULLAH
KOLEJ UNIVERSITI ISLAM SELANGOR
‘HERO’ KATEGORI 4 : UMUM

Pesilat Harapan Cawangan (Lelaki)
ADAM IBRAHIM BIN JAMALUDIN
AKADEMI SILAT CEKAK HANAFI KAMPUNG INDAH PERMAI
‘CROOK’ KATEGORI 1 : MENANGKIS SERANGAN PISAU

JUARA KESELURUHAN PERINGKAT SEKOLAH BAHAGIAN PUTERI
Ketiga : SMK TASEK PERMAI
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Juara Keseluruhan Peringkat Sekolah Bahagian Putera
Ketiga : SMK JALAN 3
Naib Johan : SMK SERI SERDANG
Johan : SMK TAMAN KOSAS

Juara Keseluruhan Peringkat IPT Bahagian Wanita
Ketiga : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR
Naib Johan : UNIVERSITI MALAYA
Johan : INSTITUT PROFESIONAL BAITULMAL

Juara Keseluruhan Peringkat IPT Bahagian Lelaki
Ketiga : UNIVERSITI SULTAN ZAINAL ABIDIN
Naib Johan : UIAM GOMBAK
Johan : KOLEJ UNIVERSITI ISLAM ANTARABANGSA SELANGOR

Juara Keseluruhan Peringkat Cawangan Bahagian Lelaki

Ketiga : ASCH BANDAR BARU BANGI
Naib Johan : ASCH TAMAN PULAI IMPIAN
Johan : ASCH KG INDAH PERMAI

 

Pada penghujung majlis penutup itu juga Yang Mulia Encik Marwi Bin Latif Penaung merangkap Guru Utama, Persatuan Seni Silat Cekak Ustaz Hanafi Malaysia telah mengumumkan penganjur bagi KWNSCH ke-22, bagi tahun 2019, ialah Persatuan Seni Silat Cekak Ustaz Hanafi Universiti Malaya (CHUM).

 

Pengerusi Program, Tuan Haji Hishamudin Bin Haji Ibrahim, juga sempat merakamkan ucapan setinggi-tinggi penghargaan kepada para penaja KWNSCH ke-21.

 

Tahniah dan syabas diucapkan kepada para pemenang di KWNSCH ke-21 atas kejayaan. Terima kasih juga diucapkan kepada pihak Urusetia dan Penganjur di atas pengurusan dan layanan yang baik serta penganjuran Kejohanan yang penuh gemilang.

 

Semoga kita bertemu lagi di Kejohanan Wajadiri Nasional Silat Cekak Hanafi ke-22 pada tahun 2019 di Universiti Malaya, Kuala Lumpur.

#wajadirisilatcekakhanafi
#sayasilatcekakhanafi
#jombangkitbersama
#penerajuwarisanmutlak
#onXon

6total visits,2visits today